et ru en

---
 

Tere tulemast GoSwift e-piirijärjekorra süsteemi broneerimise keskkonda

 

Maksu- ja tolliameti soovitused veokite piiriületuse kiirendamiseks Eesti-Vene suunal 

 Soovitame piiritoimingute kiirendamiseks deklareerida võimalusel kõik kaubad ühel ekspordideklaratsioonil või konsolideeritud veoste puhul, mida deklareeritakse rohkem kui ühe ekspordideklaratsiooniga, teha vedu sisemaa tolliasutuses alustatud TIR-märkmiku alusel.     

 Nii saate piiriületuse vormistada kuni 10 minutiga ja säästa iga ära jäänud deklaratsiooni kohta keskmiselt kümme minutit enda, teiste vedajate ja ka tolli aega ning ressurssi.

 

- Piirijärjekorra koha broneerimisel tuleb lisaks piirijärjekorra koha võtmise tasule 1,50 koheselt tasuda ka ooteala tasu vastavalt kategooriale

Ilma tasu maksmata saab piiripunktis võtta koha piirijärjekorras üksnes juhul, kui sõiduk registreeritakse elavasse järjekorda ootealal asuvas iseteeninduskioskis ning sõiduk viibib ootealal vähem kui 15 minutit (sõiduk saab kutse piirile ja sõidab ootealalt välja vahetult peale registreerimist).

 

- Tähelepanu! Alates 05.11.2016 muutuvad Luhamaa ooteala tasud

Ooteala tariifABCD
Luhamaal 1,00 € 3,00 € 14,00 € 14,00 €

 

Kagu-Eestis avatakse mootorrataste ja sõiduautode piiriületuse ooteala 


Seoses sõiduautode piiriületuste arvu suurenemisega ning vajadusega tagada piiripunkti viivatel teedel liiklusturvalisus avatakse alates 1. novembrist Koidula piiripunktis mootorratastele ja sõiduautodele piiriületuse ooteala. Ooteala avamisega kaasneb võimalus piiriületuse aegade broneerimiseks ning reaalajas ülevaate saamine piiriületuste ooteaegadest.

Alates 01.11.2016 muutub ooteala läbimine kohustuslikuks, kuid järjekorra puudumisel ei pea sõiduautode ja mootorrataste eest tasuma järjekorra koha võtmise ja ooteala teenuste kasutamise eest, kui sõiduk registreeritakse elavasse järjekorda ootealal iseteeninduskioskit kasutades ning sõiduki suunamine piiripunkti toimub 15 minuti jooksul. Juhul kui sõidukile broneeritakse koht ooteala teenindaja poolt, veebis või telefoni teel, tuleb teenuse eest tasuda vastavalt kehtestatud hinnakirjale.

- Tähelepanu! Alates 23.05.2016 muutuvad e-piirijärjekorra koha võtmise ja ootealade tasud
Uued hinnad on järgmised:
e-piirijärjekorra koha broneerimine internetis, kõnekeskuses ja ootealal: € 1,50

Ooteala tariifABCD
Luhamaal 0,05 € 3,20 € 11,20 € 11,20 €
Koidulas 1,00 € 3,00 € 14,00 € 14,00 €
Sillamäel - - 14,47 € -
Narva 1,00 € 3,00 € 14,00 € 14,00 €

NB! Hinnad sisaldavad käibemaksu.
Hinnad muutuvad vastavalt Riigi Teatajas avaldatud Halduslepingule.
Vt. https://www.riigiteataja.ee/akt/113052016005 


Alates 23. maist kehtivad piirijärjekorra koha võtmisel A ja B kategooria sõidukitele mitmed muudatused:

Koidula piiripunktis ei saa järjekorra kohta broneerida ja ei pea ooteala läbima. Piiri ületada sooviv sõiduk peab sõitma otse piirile. 

Narva piiripunktis broneerimisel piirijärjekorra koha teatud ajale tuleb lisaks piirijärjekorra koha võtmise tasule 1,50 koheselt tasuda ka ooteala tasu vastavalt kategooriale (A-kat € 1.- ja B-kat € 3.-); 
B kategooria sõiduk peab jõudma 20 minutiga ootealalt piiripunkti.

ilma tasu maksmata saab Narva piiripunktis võtta koha piirijärjekorras üksnes juhul, kui sõiduk registreeritakse elavasse järjekorda Narva ootealal asuvas iseteeninduskioskis ningsõiduk viibib ootealal vähem kui 15 minutit (sõiduk saab kutse piirile ja sõidab ootealalt välja vahetult peale registreerimist).
Siseministeeriumi pressiteade: http://bit.ly/1TX74sD

 Uudiste arhiiv